Turystyka w Beskidach

Gdzie udać się w emocjonującą podróż? Wybierz Beskidy! Piękne i dziewicze krajobrazy sprawią, że wyprawa nabierze charakteru i na pewno obfitować będzie w różne doznania. Beskidy ciągną się przez kilka krajów, do Czech przez Polską aż do Ukrainy. Najwyższy punkt Beskidów to Babia Góra, o wysokość 1 725 m n.p.m. Szczyt ten zalicza się do Korony Gór Polskich. Poszukując destynacji na weekendowy wypad wybierz Beskidy, a na pewno będziesz zadowolony.

W skład Beskidów wchodzi kilka regionów, niezwykle popularnych wśród turystów. Zalicza się do nich m.in. Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Kotlinę Żywiecką, Szczyrk oraz Beskid Sądecki z Kotliną Sądecką. Góry pięknie prezentują się nie tylko obsypane śniegiem, cudowne warunki do odpoczynku zapewniają również latem. Spacer po Beskidach gwarantuje bliskość z przyrodą i wyjątkowe krajobrazy. Wczasowicze do dyspozycji mają pisze i rowerowe szlaki oraz wyciągi narciarskie. Region Beskidów posiada świetnie rozwiniętą bazę hotelową i gastronomiczną, dzięki czemu organizacja wycieczki jest bardzo sprawna. Najwięcej miejsc noclegowych znajduje się w malowniczych miejscowościach takich jak Szczyrk, Wisła czy Ustroń, gdzie z łatwością można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów zimowych bądź kolarstwa górskiego.

Beskidy zachwycają nie tylko piękną przyrodą. Wspaniałe zabytki budownictwa ludowego, wykonane przede wszystkim z drewna, przetrwały okres dwóch wojen światowych. Koniecznie trzeba zobaczyć Chlebową Chata w Brennej, Karczmę Rzym w Suchej Beskidzkiej, Kaplicę pod Trzema Kopcami i Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej. Godne uwagi są też budynki sakralne, m.in. uroczy kościółek pod wezwaniem św. Katarzyny w Sromowcach Niżnych. Najlepszym sposobem na poznanie lokalnej tradycji oraz kultury jest odwiedzenie pobliskich skansenów, np. w Trzcinicy i Wiśle Czarne oraz Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie. Jednak najważniejszymi atrakcjami regionu Beskidów są krystaliczne potoki i rozległe lasy mieszane. Wspaniałą przyrodę można podziwiać w Żywieckim Parku Krajobrazowym, w rezerwacie przyrody Barania Góra w Beskidzkie Śląskim oraz przy wodospadzie na Wisełce.

W Beskidach atrakcji turystycznych nie brakuje. Każdy, kto odwiedzi ten region, musi udać się w odprężającą podróż koleją na Szyndzielnię. Ciekawe doznania oferuje też Jaskinia Malinowska oraz Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Ponadto na wczasowiczów czeka Geopark Glinka w Ujsołach, park linowy Trollandia w Międzybrodziu oraz tor saneczkowy Stok Dębowca w Bielsku Białej. Pewny jest, że bez względu na wiek czy zainteresowania, znajdziemy tu aktywną rozrywkę dla siebie. Po spacerach i zabawie można wybrać na jedną z imprez kulturowych i folklorystycznych, które regularnie organizowane są w różnych miastach na terenie Beskidów.

Niestety nie ma żadnych komentarzy

Zawsze możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.